4 Haziran 2010 Cuma

Kurtlar vadisi pusu Son bölüm izle

kurtlar vadisi pusu son bölüm,kurtlar vadisi pusu sezon finali

Günümüzde bırakın internette bir şey aramayı, bildiğiniz bir sitenin adresini bile google un arama çubuğuna yazar olduk. Çoğu kişi adresini bildiği siteye girmek için sitenin adresini tarayıcısına yazmak yerine, google un arama çubuğuna yazarak karşısına gelen ilk sonuca tıklayarak siteye girmeyi tercih ediyor.

Arama motoru dediğimizde aklımıza neredeyse google dan başka bir şey gelmiyor. Hatta artık dilimize googlelamak diye bir terim bile yerleşmeye başladı. Kısacası günümüzde internetin başlangıç noktası google.com.tr oldu diyebiliriz.

Hal böyle iken, internetle alakamız, siteleri gezen bir ziyaretçi de olsa, site sahibi olarak gezen ziyaretçileri ağırlayan konumda olsa, google u anlamak önemli bir adım. Bu makale de google u anlamak fikrine, internet sitesi sahibi kişilerin şapkasını takarak bakacağım.

Google un temel işlevi, web evreninde var olan siteleri arşivleyerek, bir arama yapıldığında en alakalı sonuçları, arayan kişiye iletmek. Google un bu kadar başarılı olup diğer arama motorlarının arasından sıyrılmasının iki ana nedeni var. Birincisi kullanımındaki sadelik, ikincisi de verdiği sonuçlardaki tutarlılık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder